Blog

  • Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği PTT Tunus Caddesi Şubesi PK 40 Çankaya / Ankara

  • +90 (0312) 911 3073

  • info@avvg.org.tr

 

DuyuruAVVG.ORG.TR

CSVLint

11 Aralık 2017 Pazartesi

CSV dosyalarının okunabilirliğini iki kez kontrol eder.  CSV Lint, Open Data Institute ( Açık Veri Enstitüsü) tarafından geliştirilen bir araç ve CSV dosyanızın okunabilirliğini kontrol etmenize yardımcı olur. Dosyanız..

Devamı..

Veri Denetleme Aracı: Data Proofer

08 Aralık 2017 Cuma

Veri denetimi oldukça sorunlu bir süreç. Verinin analizi, görselleştirmesi aşamaları  için oldukça önemli. Veri Denetim aracı Data Proofer; bu süreçte yaşanan bazı sıkıntıları  otomatik olarak azaltmayı hedefliyor.  ..

Devamı..

Arguman.org: Argüman Analiz ve Haritalama Platformu

07 Aralık 2017 Perşembe

Arguman.org  geliştirme aşamasında olan argüman analiz ve haritalama platformu. Ancak platform geliştirme sürecinde de herkesin kullanıma açık. Argümanların birden çok kullanıcı tarafından tarafsız bir şekilde haritalanabildiği..

Devamı..

Good Tables: Veri setlerinin yapısal sorunlarının iyileştirilmesini sağlar

06 Aralık 2017 Çarşamba

Good Tables,  verilerin iyi durumda olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olur.  Açık kaynak araç ücretsiz. Araç, boş satırlar ve sütunlar gibi yapısal sorunların olup olmadığını kontrol edebiliyor, ayrıca verilerinizi..

Devamı..

The Visualization Universe

04 Aralık 2017 Pazartesi

The Visualization Universe: En Fazla Araştırılan Araç, Kitap, Görselleştirme Verileri Temel Alınarak Oluşturulan Site. Google News Lab ve Adioma işbirliğinde Görselleştirme Evreni anlamına gelen (The Visualization Universe) araştı..

Devamı..