Blog

  • Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği PTT Tunus Caddesi Şubesi PK 40 Çankaya / Ankara

  • +90 (0312) 911 3073

  • info@avvg.org.tr

 

DuyuruAVVG.ORG.TR

Türkiye Dinamik Hava Kalitesi Haritası

17 Ağustos 2017 Perşembe

Ulusal Hava Kalitesi İzleme Bölümü tarafından dinamik haritayla hava kalitesi endeksi oluşturuluyor. Dakika dakika güncellenen veriler Türkiye genelinde her bölgeyi kapsıyor. Dinamik haritada yaşadığınız bölgeyi tıklayarak hava kalit..

Devamı..

Almanya’nın İlk Açık Veri Yasası Yürürlüğe Girdi

16 Ağustos 2017 Çarşamba

OKFN Almanya, 13 Temmuz 2017’de Almanya’nın ilk Açık Veri Yasası yürürlüğe girmesini başardı ve sonunda hükümet verilerine serbestçe erişilebiliyor. Açık Veri Yasası, Alman E-Devlet yasasının (EGovG) değişikliği..

Devamı..

Data.world

11 Ağustos 2017 Cuma

Açık kaynak araç data.world iş yükünü  ekibinizle bölüşmenize, veri setleri oluşturmanıza, toplamanıza ve diğer veri gazetecilerini takip etmenize olanak sağlıyor. İşbirliği veri gazeteciliği yapanlar için çok ..

Devamı..

'Yoğun veri araştırmalarının amacı sosyal bağlamın gözden kaçırılmasını engellemek'

09 Ağustos 2017 Çarşamba

BÜYÜK VERİ VE YOĞUN VERİ KUCAKLAŞIYOR Bilge Narin AVVGD Üyesi 07.08.2017 tarihinde journo.com.tr’de yayınlanmıştır. Büyük veri (big data) son yılların popüler kavramlarından biri olarak pazarlama dünyası başta..

Devamı..

Görselleştirme Aracı: Facets

08 Ağustos 2017 Salı

Veri setlerine bakıp sezgisel çıkarımlarda bulunmak imkansız.  Bunu sizin için yapan araçlar mevcut. Google’ın geliştirdiği açık kaynak araç olan Facets, bu süreci veri ile çalışanlar için daha kolay hale getirdi. Uzun zam..

Devamı..