Blog

  • Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği PTT Tunus Caddesi Şubesi PK 40 Çankaya / Ankara

  • +90 (0312) 911 3073

  • info@avvg.org.tr

 

DuyuruAVVG.ORG.TR

Pınar Dağ, Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği’nden Ayrıldı

12 Haziran 2018 Salı

28 Aralık 2015 tarihinde 7 kişi tarafından kurulan Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği (AVVGD)’nin  kurucu üyesi, geçici yönetim kurulu başkanlığını 2015 yılından beridir yürüten Pınar Dağ, tüm görev ve yetkileri..

Devamı..

İşte Veri Gazeteciliğinin En İyileri!

08 Haziran 2018 Cuma

Yazan: Marianne Bouchart || Çeviri:Hazal Engin Bir yıllık yoğun çalışmaların ardından, dünya çapında toplanan ve düzenlenen veri projeleriyle, güzel haber nihayet geldi. 2018 Veri Gazeteciliği Ödülleri Yarışmasının 1..

Devamı..

Haber Sitelerinin Değişmesi Gereken Temel Bir Yol — (Çeviri)

28 Mayıs 2018 Pazartesi

Çevirmenin notu: Bu yazı veri gazetecisi ve geliştirici Adrian Holovaty tarafından 2006 yılında kendi blogunda yayınlanmıştır. Özellikle veri gazeteciliği akademik literatüründe habercilikte yapılandırılmış veri kullanımının ..

Devamı..

Veri Kaynağı İzmir Atölyesi Gerçekleştirildi

13 Mayıs 2018 Pazar

Veri Kaynağı "Açık Veri ve Veri Görselleştirme" atölyesi İzmir'de düzenlendi. Veri Kaynağı projesinin tanıtıldığı atölyede yönetim kurulu üyemiz Sadettin Demirel katılımcılara temel veri görselleştirme eği..

Devamı..

Veri Kaynağı'nın 2. İstanbul Atölyesi Gerçekleştirildi.

29 Nisan 2018 Pazar

İzlemedeyiz Derneği'nin Veri Kaynağı projesi bünyesinde Açık Veri ve Veri Görselleştirme temalı 2. İstanbul atölyesi düzenlendi. Veri Kaynağı projesinin tanıtıldığı atölyede yönetim kurulu üyemiz Sadettin Demirel..

Devamı..