Blog

  • Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği PTT Tunus Caddesi Şubesi PK 40 Çankaya / Ankara

  • +90 (0312) 911 3073

  • info@avvg.org.tr

 

DuyuruAVVG.ORG.TR

Dünya nüfus tahmincisi

19 Şubat 2018 Pazartesi

Nüfus verileri genellikle sınırlarla ilişkilendirilir. Şehir verileri. İlçe verileri. Ülke verileri gibi. Nüfus Tahmini Hizmeti ile NASA, daha ayrıntılı olarak veri sağlıyor. Tahmini dünya nüfusunu  bu bağlamda talep e..

Devamı..

2018’de Veri Gazetecileri 'Ne Yapmalı? Ne Yapmamalı?' Tartışıldı

15 Şubat 2018 Perşembe

Global Editor Network’ün Data Journalism Award Bölümünden sorumlu yöneticisi Marianne Bouchart ve Google Data Lab’in Ver Bölümü  Editörü Simon Roger’ın katkıları ile Slack kanalı üzerinden dünyanın farklı noktalarında ç..

Devamı..

Datasette Publish: CSV dosyalarını çevrim içi veritabanı olarak yayınlamayı sağlar

15 Şubat 2018 Perşembe

Evenbride’ın mühendislik bölümünün yöneticisi  Simon Willison tarafından ‘Datasette Publish‘ adını verdiği CSV dosyalarının çevrim içi veritabanı olarak yayınlamayı sağlayan bir web tabanlı uygulama geliştiri..

Devamı..

Haber Merkezleri İçin Ücretsiz Veri Görselleştirme Aracı: Flourish

08 Şubat 2018 Perşembe

Artık haber merkezlerine özel ücretsiz premium bir veri görselleştirme aracı var. Yakın zamanda beta sürümüyle erişime açılan Flourish, Google News Lab işbirliğiyle haber merkezlerine ücretsiz veri görselleştirme hizmeti sunuyor. Di..

Devamı..

R-Ladies Istanbul’dan, ‘Regresyon Analizi ve R Uygulamaları’ Etkinliği

08 Şubat 2018 Perşembe

R-Ladies Istanbul, 17 Şubat tarihinde ‘Regresyon Analizi ve R Uygulamaları ‘ etkinliği düzenliyor.  MEF Üniversitesi Büyük Veri Analitiği bölüm Koordinatörü Prof.Dr. Özgür Özlük’ün regresyon analizi konusunu anlatacağı v..

Devamı..