Blog

  • Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği PTT Tunus Caddesi Şubesi PK 40 Çankaya / Ankara

  • +90 (0312) 911 3073

  • info@avvg.org.tr

 

DuyuruAVVG.ORG.TR

Büyük Veri Sızıntıları ile İlgili Ne Yapmalıyız?

19 Nisan 2016 Salı

    İnternet önemli bilgilere ulaşılmasını mümkün kılıyor. Şimdi bu bilgileri kullanılabilir hale getirelim. Paul Ford AVVG Üyesi Kubilay Öztürk tarafından newrepublic 'dan Türkçeleştirilmiştir.&..

Devamı..

Üye Alımları Başladı

12 Nisan 2016 Salı

  Açık Veri ve Veri Gazeteciliği (AVVG) Derneği, Türkiye'de verinin demokratik gazetecilik, etkin sivil toplum, şeffaf hükümetler için önemini geliştirmek için 2015 yılı Aralık ayında  kuruldu. AVVG Derneği, Britanya ..

Devamı..

30 Nisan"da Uygulamalı Veri Gazeteciliği Atölyesi

12 Nisan 2016 Salı

  İnsan hakları ihlallerini interaktif haritada göstermek, üniversite kütüphanelerindeki kitap sayılarını farklı sitelerden çekip kıyaslamak, bütçe verilerini analiz etmek... Veri gazeteciliği araçları, ister adliye muhabi..

Devamı..

Açık Veri Hareketi Projesi Başladı: Katılımcılar İlk Gün Açık Veri Üzerine Yoğunlaştı

19 Mart 2016 Cumartesi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Açık Veri ve Açık Veri Gazeteciliği Derneğinin İngiltere Büyükelçiliği'nin maddi  desteği ile ortaklaşa düzenlediği " Açık Veri Hareketi Projesi" Ankara da başladı. Başkan Bilgin "Bizler aç..

Devamı..

Açık Veri Hareketi Projesi Cuma Başlıyor

15 Mart 2016 Salı

İngiltere Büyükelçiliği Avrupa'yı Birleştirme Programı kapsamında, Gazeteciler Cemiyeti ve Açık Veri & Veri Gazeteciliği Derneği işbirliği ile Ankara'da Açık Veri Hareketi (Open Data Movement) projesi gerçekleştirilecektir. ..

Devamı..