Hakkımızda

  • Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği PTT Tunus Caddesi Şubesi PK 40 Çankaya / Ankara

  • +90 (0312) 911 3073

  • info@avvg.org.tr

 

Duyuru

Hakkımızda

  • Buradasınız :

  • /
  • HakkımızdaAçık Veri

04 Kasım 2017 Cumartesi

..

Devamı..

Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği

08 Mart 2017 Çarşamba

Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği, Türkiye'de Veri Okuryazarlığını artırmak ve veri becerileri kazanımlarını yaygınlaştırmak için 2015 yılı Aralık ayında Ankara'da kuruldu. 7 Mayıs 2016 tarihinde birinci Olağan G..

Devamı..

Merhaba!

19 Haziran 2016 Pazar

Bir gram DNA'mızda 700 terabayt veri depolanır. 3 milyardan fazla DNA'ya sahibiz, her insan dev bir veri deposu. Futbol maçlarında oyuncunun kaç kilometre koştuğunu görmek, tıklamalara bağlı önerilen dinleme listelerini keşfetmek, ayl..

Devamı..

Üyelik Koşulları

07 Haziran 2016 Salı

Derneğimize, tüzüğümüzün 2. Bölüm 6. Maddesinde belirtilen koşullara sahip herkes üye olabilir. Üyelik başvurusunda bulunmak için kişilerin Üyelik Başvuru Formu'nu doldurup, gerekli belgeler ile birlikte aşağıdaki adrese karg..

Devamı..

Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği Journo'da Tanıtıldı

02 Mayıs 2016 Pazartesi

2015 yılının son ayında kurulan Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Derneği Journo'da tanıtıldı. Türkiye'de veri okuryazarlığının önünün açılması gerektiğine değinilen söyleşide derneğin bu alanda yeni faaliyetler içinde olduğ..

Devamı..Sivil Düşün
Bu internet sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. Bu internet sitesinin içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Açık Veri ve Veri Gazeteciliği'ne aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.